Plus ilan

Plus İlan Nedir?

Takasal’da ilanınızı oluşturan portföyü, ücretsiz olarak hem satabilir, kiralayabilir hem de belirlediğiniz kriterler ile takas yapabilirsiniz. Buna ilave olarak, isterseniz Takasal’dan profesyonel bir ekip desteği alarak plus hizmetin bütün avantajlarından yararlanabilirsiniz. Size özel bir çalışma yapılarak ilanınız daha fazla öne çıkarılır ve çok daha fazla kitlelere ulaştırılması sağlanır. Dolayısı ile satış veya takas hızınız %200’e kadar arttırılarak çok daha kısa zamanda işleminiz gerçekleştirebilir.
Ayrıca talep etmeniz durumunda yatırımcı kulübümüz tarafından mülkünüzün hızlı satılması amacıyla teklif de alabilirsiniz.

Ekspertiz Hizmeti

Bir gayrimenkulün satışını etkileyen en önemli unsur satış fiyatıdır.
Gayrimenkulümüzü satıyorsak, satış için belirlenen fiyat düşük kalırsa zarar edilir, yüksek olursa satış gerçekleşmez ya da süre çok uzar. Ve diğer yatırım araçlarından elde edilecek fırsatlar kaçırılacağı için yine zarar edilir.
Gayrimenkul alıyorsak, durum çok daha karışık, fiyatın haricinde, yatırım riskleri, vade, yatırım bölgesi, zamanlama, beklenti gibi onlarca kriteri düşündüğümüzde, profesyonel bir destek muhakkak gerekmekte.
Ekibimizde bulunan, gayrimenkul değerleme üzerine yüksek lisans yapmış, kamulaştırma davalarında değerleme bilirkişiliği yapan, 20 yıla yakın emlak sektöründe bulunan brokerimiz, inşaat ve harita mühendisliği mezunu profesyonellerimizle, alacağımız yada satacağımız gayrimenkulün uzman incelemesini yaptıktan sonra kısa, orta ve uzun vadede satış fiyatı belirleriz. Ve sizin ihtiyacınıza en uygun stratejiyi oluştururuz.

Matterport ile 360 derece çekim

Matterport, yeni nesil Sanal Tur teknolojisidir.
Yeni nesil bir teknoloji olarak eski teknolojilerin aksine etrafı size tek bir nokta odaklı olarak göstermez, birçok noktadan alınan görüntülerle açık ya da kapalı bir mekânı gezebilmenizi, sanki oradaymışsınız gibi aşağı-yukarı, sağ-sol ve ileri-geri hareketler yaparak 3D Sanal Gerçeklik deneyimi yaşamanızı sağlar.
Eski teknolojilerde, sadece bir noktadan alınan 360 derece görüntüyle sağ ve sol kısımları görebiliyorduk. Matterport, oldukça popüler bir hale gelen VR (Virtual Reality) teknolojisini geliştirerek bunu şahsi ve kurumsal olarak kullanabilmenizi sağlayan bir hizmet halini almıştır.

Profesyonel kamera ile mekan çekimi

İnternet üzerinden gayrimenkul ilanlarına bakarken öncelikle ilanın resimlerine bakarak karar vermeye çalışıyoruz. Şayet resimlerden gayrimenkul içimize sinerse yerinde görmeye gidiyoruz.
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre alıcılar gayrimenkul ilanlarına bakarken zamanlarının %60’ını ilan resimlerinde geçiriyorlar ve bu fotoğraflar sayesinde konutun satışı %32 daha hızlı oluyor. Maalesef ülkemizdeki satılık ev, daire, villa, yalı, iş yeri, ticari gayrimenkul vs. resimlerinde bol bol amatör çekimlere rastlıyoruz.
Takasal ekibi olarak bizler, iyi çekilmiş resimlerin satışı kolaylaştıracağını, hızlandıracağını ve daha yüksek fiyatlar elde edileceğini çok iyi biliyoruz.
Gayrimenkul fotoğrafçılığı yapabilmek için fotoğraf çekim bilgisini emlak pazarının ilanlarda neye önem verdiği bilgisi ile birleştirerek bu işi profesyonel makinalarla yapıyoruz.

Drone ile havadan çekim

Gayrimenkul tanıtımlarında satışı hızlandırmak amacıyla müşteriyi etkilemek ve ikna etmek açısından bazı portföylerde havadan çekimler önemli rol üstlenmektedir. Bina, arsa, daire, villa, yalı gibi kiralık ve satılık gayrimenkullerin tanıtımlarında havadan çekimler sayesinde gayrimenkulün ve çevre imkânlarının özellikleri çok iyi şekilde yansıtılabilir.
Gayrimenkulün çevre düzenlenmesi, ulaşım olanakları, sosyal alanları, eğitim ve alışveriş yerlerine uzaklığı, yaşanılacak yükseklik ve konumu, sahip olduğu manzarası gibi akla gelebilecek birçok özelliğini havadan çekimlerle çok rahat şekilde müşterilerimize sunulabilmekteyiz.

Video Sunum

Klasik satış ve pazarlama teknikleri günümüzde artık yetersiz kalmaktadır. Özellikle teknoloji bu kadar ilerlemişken bir mülkün tanıtımını yazı ile anlatmak çoğu zaman yetersiz kalmaktadır.
Her geçen gün hayatımızda daha çok yer alan dijital dünyada, iyi hazırlanmış bir gayrimenkul tanıtım videosu insanların dikkatini çekmektedir.
Takasal olarak, hizmet artılarımızı daha da artırmak için, dijital medya ekibimiz tarafından her bir ilana özel video sunum hazırlıyoruz.
Bu sayede ilanımız hem daha anlaşılır olmakta, hem de sosyal medya ortamında çok daha fazla kişiye ulaşım sağlanabilmektedir.

Diğer platformlarda yayın

Artık sokakları dolaşarak veya emlakçı emlakçı gezerek gayrimenkul arama dönemi sizlerin de gördüğü üzere tamamen bitti. Zaten insanların günümüzde bu tarz bir alışveriş için ne zamanı var, nede sabrı. İnsanlar cep telefonlarından veya bilgisayarlarından istedikleri bölgedeki bütün ilanları görebilmekteler. 2014 yılında yapılan bir araştırmada İstanbul ve İzmir’de gayrimenkul alımına karar verme oranının % 90 olduğu ortaya çıkmıştır. 2018 yılı için bu oranın Kocaeli dâhil birçok şehri kapsayacağını görmek zor olmasa gerek.
Bu veriler ışığında, Takasal olarak bizlerde ilanlarımızı, kendi sitemizin haricinde, sektörün açık ara lideri olan, sahibinden.com ve Doğuş Grubunun sektörde büyük çıkış yaptığı zingat.com ilan siteleri başta olmak üzere, Facebook, Twitter, İnstagram, YouTube gibi sosyal medya ortamlarında da yayınlayarak çok daha fazla müşteriye ulaşım sağlıyoruz.

Teknolojik pazarlama

Yeni nesil teknoloji ile her ilana ayrı pazarlama strateji oluşturuyoruz. Satış işlemini %200’e kadar varan hızlı ve kolay hale getiriyoruz.

Öne çıkarılmış ilan

İlanınız takasal.com üzerinden öne çıkarılmış olarak sunulur. Böylelikle ilanınız daha fazla trafik almış olur.

Geri bildirim

İlanınıza belirlediğiniz opsiyonlardan biri teklif edildiğinde size geri bildirim oluşturulmaktadır.